ÜRGÜP KAYMAKAMLI PROTOKOL LİSTESİ
 
 
 
ÜNVAN
İSİM SOYİSİM
     
1.  Kaymakam
1
Kaymakam
Mehmet MARAŞLI
2. Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyeleri
2
Milletvekilleri
 
3.  MahalliEn Büyük KomutanıGeneral ve AmirallerGarnizon Komutanı
3
Garnizon Komutanı             (Askerlik Şubesi Başkanı) 
Per.Üstg. Timur BUDAK
4. Belediye Bkanı
4
BelediyBaşkanı
Fahri YILDIZ
5. Cumhuriyet Başsavcı
5
Cumhuriyet Başsavsı
Mehmet GÜLER
10.Rektör yardımcılafakülte dekanlaenstitü ve yüksek okul müdürleri
6
Neehir Üniversitesi
Ürp Sebahat vEroToksöz MYO. Müdürü
 
Yrd.Doç.Dr.  D.Mehmet BİÇKES
12. Garnizon Komutanınctespit edilecek silahlı kuvvetlemensubu
7
İlçe Jandarma Komutanı
Üstg. Okan ÖZCAN
13. Emniyet Müdürü ve Kasaba Belediye Bkanları (AlfabetiSırayGöre)
8
İlçe Emniyet Müdürü 
Baki YILMAZ
9
Ortahisar Kasabası BldBşk.
İsmail GENÇ
14. HakivSavcılar (Kıdem Sırasına Göre)
10
Hakim
Gökçen HETEMOĞLU
11
Hakim
Hasan İSHAK
12
Hakim
Can Ahmet TEMİZYÜREK
13
Hakim
 
14
Hakim
 
15
Cumhuriyet Savsı
Mehmet COŞKUN
16
Cumhuriyet Savsı
 
15. İktidar Partisi İe Bkanı
17
Adalet ve KalkınmPartisi ilçe Bşk.
Aynur ASİLTÜRK
16. AnamuhalefePartisi İe Bkanı
18
Cumhuriyet Halk Partisİlçe Bşk.
Bekir DEMİR
17. Mecliste Grubu Bulunan Partilerin İe Bkanları
19
Milliyetçi Hareket Partisİlçe Bşk.
Mustafa ÖZ
18. Yüksek Okul Müdür Yardımcıları
20
Neehir Üniversitesi Ürp Sebahat ve
EroToksöz MYO. Müdürü Yrd.
 Öğr.Gör. MehmeÇONTU
21
Neehir Üniversitesi Ürp Sebahat ve
EroToksöz MYO. Müdürü Yrd.
 Öğr.Gör. Arif Nihat TAMUR
20. Bakanlar Kurulu kararlandaki imza sırasına göre bakanlıklan ilçe teşkilandaki Amir,Bkan ve Müdürleri
Başbakan yardımcılığına Bağlı Kurumlar
22
İlçe Müftüsü
Abdul MuhammeÇINAR
Aile vSosyal Politikalar Bakanğına Bağlı Kurumlar
23
Sosyal Yardımlaşmve Dayanışma Vakfı Müdü
Sezin YAZICI
24
80. Yıl HanifMemiş Aksoy RehabilitasyoMrkz. Md.
Mehmet UYSAL
ÇaşmvSosyal Güvenlik Bakanğına Bağlı Kurumlar
25
Sosyal Güvenlik İlçe Müdürü
Ali İhsan TAŞ
Çevre vŞehircilik Bakanğına Bağlı Kurumlar
26
Tapu Müdürü
SaliGÜZEL
Gençlik vSpor Bakanğına Bağlı Kurumlar
27
Gençlik Hizmetlerve Spoİlçe Müdürü                                       
Ali ŞAHİN
da TavHayvancılık Bakanğına Bağlı Kurumlar
28
dTarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü
Ali GÜLEÇ
Gümrük vTicaret Bakanğına Bağlı Kurumlar
29
İlçe GümrüMüdürü
Hasan KARABACAK
İçişleri Bakanğına BağKurumlar
30
İlçe Yazı İşlerMüdürü
Cihan ÜNSAL
31
İlçe Nüfuve Vatandaşlık işlerMüdürü
Abdulkadir ULUSOY
32
İlçe Özel idare Müdürü
KamiSOĞANCIER
ltür vTurizBakanğına Bağlı Kurumlar
33
İlçe Müze Müdürü
Nuran DURSUN
34
İlçe Kütüphane Müdürü
Atalay TUTAR
35
İlçe Turizm Danışma Müdür V.
Ayfer GÖKTAŞ İLGAR
Maliye Bakanğına Bağlı Kurumlar
36
İlçe Malmüdür V.
 Gökmen ŞAHİN
MillitiBakanğına Bağlı Kurumlar
37
İlçe Milli Eğitim Müdürü
Savaş ÖZDEMİR
Sağk Bakanğına Bağlı Kurumlar
38
Ürp Devlet HastanesBaşhekimi
Opr.Dr. Sami BİLİCİ
39
İlçe Sağlık MdTop.Sağ.Merkezi Sorumlu Tabibi
Dr. Yıldız Gonca DOĞRU
Ultırma Denizcilik vHaberleşme Bakanğına Bağlı Kurumlar
40
İlçe PTMüdürü
Raife ÖZTÜRK
22. Resmi BankMüdürleri
41
Ziraat Bankası Şube Müdürü
Murat TURHAN
42
Halk Bankası ŞubMüdürü
Ender HALICI
43
Vakıflar Bankası ŞubMüdürü
Kenan ÜNALMIŞ
23. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunmayan siyasi partilerin İl başkanları (alfabetik sıraygöre)
44
Bağımsızlık Cumhuriyet Partisi
Yücel BALKI
45
Bağımsız Türkiye Partisi
Ömer TURGUT
46
Demokrat Parti İlçe Başkanı
ÖmeBOZ
47
Demokratik Sol Parti
Ali UMUTLU
48
Genç Parti
İbrahim PARLAR
49
Hak ve Adalet Partisi
Metin AKYOL
50
Hak vEşitlik Partisİlçe Başkanı
OsmaDEMİR
51
Muhafazakar Yükseliş Partisi
Osman ŞAHİN
52
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
Birol ODA
53
Saadet Partisİlçe Başkanı
Neşet  SEÇKİN
54
Yurt Partisi
Mehmet ERKAN
24. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri
İl GeneMecliÜyeleri
55
Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi
Abdullah ÇALIŞKAN
56
Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi
Aynur ASİLTÜRK
57
MHP İl Genel Meclis Üyesi
Derviş KUZAY
Belediye MecliÜyeleri
58
Ak Parti Bld.Meclis Üyesi
Mustafa KILIÇ
59
Ak Parti Bld.Meclis Üyesi
Nurgül ESEN
60
Ak Parti Bld.Meclis Üyesi
Adnan Aydın
61
Ak Parti Bld.Meclis Üyesi
MehmeCan YALÇIN
62
Ak Parti Bld.Meclis Üyesi
Süleyman ER
63
Ak Parti Bld.Meclis Üyesi
Ayhan ŞAHİN
64
Ak Parti  Bld.Meclis Üyesi
Ali ŞAHİN
65
Ak Parti Bld.Meclis Üyesi
Hüsnü SUCU
66
MHP Bld.Meclis Üyesi
Adnan UZ
67
MHP Bld.Meclis Üyesi
Teyfik ÖZ
68
MHP Bld.Meclis Üyesi
Bekir USLU
69
MHP Bld.Meclis Üyesi
 Musa Burak KAVAKLI
70
MHP Bld.Meclis Üyesi
 Hüseyin ÖZ
71
CHP Bld.Meclis Üyesi
Ahmet ÖZTÜRK
72
CHP Bld.Meclis Üyesi
Necla AÇIKGÖZ
26. Özel BankMüdürleri
73
Akbanİlçe Şube Müdürü
Mustafa KULATA
74
Denizbanİlçe Şube Müdürü
İlke TUFAN
75
Finansbanİlçe Şube Müdürü
Mevlüt Fatih ÖZDEMİR
76
Garanti Bankas İlçe ŞubMüdürü
Selçuk GÜVEN
77
İş Bankası İlçe ŞubMüdürü
Gülesin ATEŞ
78
Yapı KredBankası İlçe ŞubMüdürü
Bayram Kubilay KAYIKÇI
27. KamYarana Çaşan Dernek Bkanları
79
Esnaf  Kefalet Odası Başkanı
BekiDERBAŞ
80
Esnaf  Sanatkarlar Odası Başkanı
Süleyman ÖZAŞIK
81
Kızılay Başkanı
Mehmet YAMAN
82
Şoförler ve Otomobilciler DerneğBaşkanı
Şaban ULUSOY
83
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı
AhmeAYDIN
84
Türk Hava KurumBaşka
Ahmet YAZICI
85
Ziraat Odası Başkanı
MustafKORKMAZ
 
 
İlçe Protokol sıralaması
 
1.    Mahallin En Büyük Mülki İdare Amiri (İlde Vali, İlçede Kaymakam)
2.    TBMM Üyeleri
3.    Mahallin En Büyük Komutanı, General ve Amiraller, Garnizon Komutanı
4.    Belediye Başkanı
5.    Cumhuriyet Başsavcısı
6.    Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı
7.    Bölge İdare Mahkemesi Başkanı
8.    Üniversite Rektörleri
9.    Baro Başkanı
10.  Rektör yardımcıları, fakülte dekanları, enstitü ve yüksek okul müdürleri
11.  Genel Müdürler
12.  Valilikçe belirlenecek sayıda, Garnizon Komutanınca tespit edilecek silahlı kuvvetler mensupları
13.  Vali yardımcıları, Merkez İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ile Merkezİlçe Belediye Başkanları
14.  Hakimler, Savcılar
15.  İktidar Partisi İl (İlçe) Başkanı
16.  Ana Muhalefet Partisi İl (İlçe) Başkanı
17.  Mecliste Grubu Bulunan Partilerin İl (İlçe) Başkanları
18.  Dekan yardımcıları, enstitü ve yüksek okul müdür yardımcıları ile üniversitelerce belirlenecek diğeröğretim üyeleri
19.  Bakanlık müfettişleri, hesap uzmanları, sayıştay denetçileri
20.  Bakanlar Kurulu kararlarındaki imza sırasına göre bakanlıkların il teşkilatındaki amir, başkan vemüdürleri,
il milli eğitim müdürlüğünce belirlencek orta öğretim ve temel eğitim okul müdürleri ile öğretmenler
21.  Genel müdürlük ve bölge müfettişleri
22.  Resmi bankalar müdürleri, KİT ve TRT üst yönetecileri
23.  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunmayan siyasi partilerin il başkanları (alfabetik sırayagöre)
24.  İl genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri
25.  O yerdeki mesleki kuruluşlar ve en fazla üyeye sahip basın kuruluşunun temsilcileri
26.  Özel banka müdürleri
27.  Kamu yararına çalışan dernek başkanları